Професійні системи
автоматичного поливу

Сервіс

Надання комплексного обслуговування

Обладнання

Робота з кращими виробниками обладнання

Якість

Висока якість роботи і суворе виконання термінів

Досвід

Серйозне ставлення до завдань будь-якої складності

Крапельний полив газону

На сьогоднішній день існують такі розповсюдженні види поливу:

  • Дощування (спринклерний полив) – полив за допомогою розпилювачів або форсунок
  • Полив за допомогою шлангів та лійок
  • Крапельний полив.

У більшості випадків, система автоматичного поливу всієї ділянки виглядає таким чином: весь газон поливається дощувачами, а клумби та дерева – крапельним поливом.

classic_wateringЗ точки зору використання води, полив дощувальним методом – далеко не самий ефективний спосіб. Основна причина в тому, що під час поверхневого поливу газону приблизно 30% вологи випаровується потягом дня, так і не дійшовши до коріння трави. Цю воду можна вважати «вилитою» дарма. Ні для кого не секрет, що вода в Україні давно недешева, і буде лише дорожчати. Тому питання ефективного використання води при поливі стає все більш актуальним.

Найефективнішим способом поливу газону є прикореневий полив. Це дуже схоже на класичний крапельний полив. Лише крапельна трубка закладається під дернину. Глибина залягання крапельної трубки має бути орієнтовно 10 см. На меншу глибину крапельну трубку закладати не можна – не забуваємо про аерацію газону, при якій шип аератора пробиває дернину на 7 см в глибину.

rootzone_watering

Крапельний полив газону має чимало переваг:

  • Економія води – завдяки тому, що волога доставляється безпосередньо саме туди, де вона необхідна
  • Відсутність надлишкового розпилу, коли вода попадає на доріжки, стіни, вікна та автомобілі
  • Стійкість системи до зовнішніх ушкоджень – від тварин, техніки або вандалізму. Кожен, хто має власний газон стикався з ситуаціями, коли газонокосарка скосила форсунку, або собака погризла дощувач. В публічних місцях нерідко вандали викручують форсунки для забави.
  • Система крапельного поливу працює на низькому тиску. Це означає що немає потреби встановлювати насосне обладнання, також вимоги до монтажу значно менші. Низький тиск – це економія електроенергії

Є і деякі нюанси у використанні крапельного поливу для газону. Коріння газонних трав завжди прагне дістатись до джерела вологи, і росте в ту сторону – а саме в крапельницю. І якщо використовувати звичайну крапельну трубку – емітери «заростуть» корінням трави вже через рік.  Але прогрес не стоїть на місці, і вже давно розроблена спеціальна крапельна трубка для газону. Емітери такої трубки «відганяють» коріння газону. Використовується додавання хімії в емітери або оксид міді. Така трубка є у всіх лідерів галузі: Hunter, Toro, RainBird, Netafim. Вартість цієї трубки, звісно, більша від класичної крапельної трубки. Але з урахуванням вартості води – все швидко компенсується.

Другий нюанс полягає в тому, що для багатьох, класична система автоматичного поливу газону – це не тільки практична користь для зеленого покрову, але і естетичне задоволення від спостерігання самого процесу поливу. Роботу системи крапельного поливу для газону побачити неможливо, і це трохи незвично, бо ми бачимо лише результат.

subsurface

Але, незважаючи на всі нюанси, системи зрошення газону методом прикореневого поливу стають все більш популярними в Україні. Наша компанія також має декілька реалізованих систем крапельного поливу газону і в Ужгороді.

Датчик вітру в системах автоматичного поливу

Є така штука в системах автоматичного поливу – датчик вітру.
wind_vs_water_mini
Він може бути як окремим сенсором, а може бути у складі міні-метеостанції. І на перший погляд може здатись, що це непотрібна в системах автоматичного поливу річ. Але це не зовсім так.
Коли система поливу працює під час сильного вітру:

  • Зустрічний вітер «здуває» струю, і вода не «долітає» до пункту призначення;
  • Попутний вітер підносить струю, в такому випадку поливаються стіни, забори, авто, сусіди, будинок, вікна, і трішки – газон.

В результаті рівномірного поливу зеленої зони так і не відбудеться, а вода та електроенергія буде витрачена – даремно. В таких випадках краще дочекатись більш лагідної погоди для поливу газону та відключити систему. Але для цього вже необхідне втручання людини, що додає деякі незручності. Датчик вітру блокує полив під час вітру та відкладає цикл на наступний раз. Підключається до контролера управління поливом. Поріг чутливості до швидкості вітру – регулюється.

Відео приклад роботи системи автоматичного поливу стадіону при швидкості вітру приблизно 14м/с

Мототрек СК “Елерон”

  • Місцезнаходження: Закарпатська обл., м. Ужгород
  • Площа поливу: 12 га. Траса мототреку
  • Стадія: Проектування, поставка обладнання, монтаж “під ключ”

Стадіон ФК “Вільхівці”

  • Місцезнаходження: Закарпатська обл., с. Вільхівці
  • Площа поливу: 0,8 га. Основне поле + розсадник газону
  • Стадія: Проектування, поставка обладнання, монтаж “під ключ”,

 

Стадіон “Авангард” м. Ужгород

  • Місцезнаходження: м. Ужгород
  • Площа поливу: 2,1 га. Всього 3 футбольних поля
  • Стадія: Проектування, поставка обладнання, монтаж “під ключ”.

Стадіон РУХ, ФК “Прикарпаття”

  • Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ
  • Площа поливу: 0,7 га
  • Стадія: Проектування, тендер, поставка обладнання, монтаж “під ключ”
  • “Фонтан Кохання” – Термальні води Косино

    • Місцезнаходження: Закарпатська обл., с. Косонь
    • Стадія: Проектування, монтаж та пуско-наладка технічної складової фонтану.
    • Діаметр фонтану 15м;
    • Висота фонтану 7.5м;
    • Кількість форсунок: 43

    • Термальні басейни “Золота Гора”. с. Барвінок

      • Місцезнаходження: Закарпатська обл., с. Барвінок
      • Площа поливу: 0,6 га
      • Стадія: Проектування, поставка обладнання, монтаж “під ключ”,
      • Стадіон ФК “Минай”

        • Місцезнаходження: Закарпатська обл., с. Минай
        • Основне поле + тренувальне поле
        • Площа поливу: 1,2 га
        • Стадія: Проектування, поставка обладнання, монтаж “під ключ”,

        Розконсервація системи поливу. Крок за кроком

        Короткий та простий “TO DO LIST”, що робити з системою автоматичного поливу перед початком сезону. Послідовність дій, крок за кроком…

        насосная станция

        1. Змонтувати насос. Переконатися, що фільтруючі елементи фільтрів чисті та встановлені.

        подача-воды

        2. Відкрити подачу води і заповнити накопичувальний резервуар. Перевірити працездатність всіх сенсорів рівня води.

        Контроллер управления поливом

        3. Підключити контроллер, перевірити поточну дату та час, скоригувати програму поливу. Перевірити працездатність датчика дощу або метеостанції.

        система полива Ужгород

        4. Запустити насос, заповнити магістраль та лишити під тиском на деякий час. Перевірити магістраль на герметичність.

        электроклапан

        5. Запустити тестовий режим всіх зон поливу та оглянути роботу кожної з них. Переконатися, що електромагнітні клапани закриваються. Іноді на даному етапі необхідно прочистити клапани.

        дождеватели

        6. Оглянути кожний дощувач під час роботи. Перевірити сектор та радіус поливу. У випадку забруднення – прочистити фільтр дощувача.

        Капельный полив Ужгород

        7. Оглянути лінії крапельного поливу під час роботи на предмет течії та проривів крапельної трубки.

        Якщо всі ці етапи пройдені та дефекти усунені – ваша система автоматичного поливу готова до спекотного сезону. Коли робити розконсервацію системи зрошення??? – коли закінчилися нічні морози

        Поливаємо за погодою?

        Ви колись замислювались над питанням: “на скільки система автоматичного зрошення вміє адаптуватись до погодних умов?”

        Традиційні системи автоматичного поливу зрошують газон згідно графіку або програми, а у випадку дощу – вимикають полив на деякий час. Це відбувається завдяки сенсору дощу, який входить у “базову комплектацію” сучасної системи автополиву. Такий метод керування поливом є найдешевшим, але нажаль найменш точним та вимагає втручання людини.
        Приклад: полив запрацював за графіком, і в цей момент пішов дощ. Оскільки сенсору дощу для спрацьовування потрібно “напитися води”, полив заблокується не відразу. Картина в таких випадках виглядатиме приблизно так:
        irrigationsuringrain
        … и причина тут не в сенсорі дощу або його несправності,це просто його особливість. Також, бувають ситуації, коли сенсор встановлений в дуже провітрюваній частині ділянки. Іноді, після дощів, сенсор “висихає” трохи раніше, ніж грунт. Потім датчик дощу дає контроллеру сигнал на дозвіл поливати. І в цих випадках рослини поливаються тоді, коли це не потрібно. Це тягне за собою як мінімум перевитрати води, тобто грошей, і як максимум – перезволоження грунту, з усіма негативними наслідками. Щоб цього уникнути – власнику необхідно трошки втрутитися в процес, що робить систему поливу не повністю автоматичною.

        Наступний, більш інтелектуальний спосіб управління автоматичним поливом по погоді – пристрій типу Solar Sync (Hunter). Вимірює евапотранспірацію – кількість води, яку використовують рослини для побудови своїх тканин, а так само сумарну випаровану грунтом вологуSSSCЦя величина – протилежність опадам і залежить від температури і вологості повітря. Залежно від величини евапотранспіраціі – контролер перераховує задану норму опадів на всі зони поливу і змінює її залежно від погоди. Так само блокує полив під час дощу або заморозків.
        Ще один пристрій – Soil-Click. Працює за принципом датчика дощу, лише вимірюється не вологість повітря – а безпосередньо вологість грунту, за допомогою датчика вологості, який встановлюється в грунт. При досягненні бажаного рівня вологості – полив блокується.
        Всі перераховані вище пристрої можна підключити до будь-якого класичного контролера, пристрої можна компонувати. Наприклад – до одного контролера підключити Solar Sync разом з Soil-Click. Таку систему автоматичного поливу можна буде вже називати інтелектуальною.

        Існує варіант управління системою зрошення, Acclima коли не потрібно програмувати тривалість поливу на кожну зону. Потрібно лише встановити бажаний рівень вологості грунту, і контролер сам видаватиме потрібну кількість води на кожну зону. Така можливість є у контролерів сімейства Acclima. Тобто рослини будуть отримувати стільки вологи, скільки ви встановите. Не залежно від погоди, пори року, складу грунту або місця розташування на ділянці: сонячна сторона або тіньова.

        І останній варіант управління поливом – Smart контроллери. На сьогоднішній день вже є чимало виробників таких пристроїв, лідери за відгуками користувачів – Rachio і Rain Machine.
        З 2017 року Hunter представив свій Smart контролер – Hunter HC на основі ПЗ HydraWise. Принцип роботи цих контролерів дуже схожий: налаштування, програмування і моніторинг процесу поливу здійснюється віддалено: з комп’ютера, планшета або телефону. Режими роботи – різні: від програмованого (класичного) до повністю інтелектуального. В інтелектуальному автоматичному режимі контролер повністю бере керування поливом в свої руки, видаючи норму поливу на основі даних про прогноз погоди у вашій місцевості і інформації від підключених датчиків погоди. Для більшої інформативності, можна підключати датчик витрати води і отримувати фінансові звіти про витрати на оплату води. Дана система цікава, з кожним роком набирає масовість в застосуванні, і від цього стає доступнішою за ціною.
        Rach
        Smart-контролери працюють зі стандартними електроклапанами, що дає можливість для вже змонтованих систем автоматичного зрошення перейти на сучасну систему управління поливом.

        пл. Народна, м. Ужгород

        • Місцезнаходження: м. Ужгород
        • Площа поливу: 0,2 га
        • Стадія: Проектування насосної станції, поставка обладнання, завершення монтажних робіт


        Наші об'єкти

        пл. Народна, м. Ужгород

        пл. Народна, м. Ужгород

        Детальніше
        Плодовий сад. м. Чоп

        Плодовий сад. м. Чоп

        Детальніше
        Дьюті Фрі Трейдінг, м. Угород

        Дьюті Фрі Трейдінг, м. Угород

        Детальніше
        Стадіон ФК “Середнє”

        Стадіон ФК “Середнє”

        Детальніше
        ще об'єкти

        Контакти

        Якщо ви хочете замовити автоматичний полив –

        Телефонуйте нам!

        +38 066 526 72 96

        працюємо по всій Україні