Джерела води для системи зрошення

автополив

Джерела води для системи зрошення

Вибір джерела води – це напевно, перше, з чого треба починати проектування системи автоматичного поливу ландшафту. В якості джерела може виступати що завгодно, аби там була придатна для зрошення вода. Найчастіше, ми використовуємо наступні водні джерела.

Водопровід. Головною перевагою такого джерела води є те, що він не потребує будь-яких капіталовкладень, але є деякі нюанси. Ціна на воду з системи центрального водопостачання тепер немала, і вона буде лише зростати. Вода нерідко подається по графіку, також дебіт і тиск води часто недостатні для того, щоб використовувати водопровід для системи зрошення напряму. В таких випадках для стабільної роботи системи автополиву необхідно встановлювати додатковий накопичувальний бак і насос, який буде створювати необхідний тиск і об’єм води для майбутньої поливної системи.

Свердловина. Свердловина високої якості потребує немалих фінансових ресурсів, але має ряд переваг. Головне – вода із свердловини безкоштовна. На ділянці, де під озеленення виділена велика площа, витрати на свердловину виправдовуються за два-три роки на одній лише вартості води. При достатньому дебіті свердловини в 3-4 м.куб./годину в якості основного насосу для зрошувальної системи можна використовувати глибинний насос і поливати напряму із свердловини. На рахунок поливу холодною водою не варто турбуватися, адже поливна система влаштована таким чином, що вода, проходячи через форсунки, розбивається на дрібні краплинки, і, на той момент, коли вода потрапляє на газон або рослини, її температура вже близька до температури навколишнього середовища, і ніякої шкоди рослинам це не задає. А якщо вода в свердловині хорошої якості, її можна завести в будинок і використовувати як питну.

Відкрита водойма. Це може бути річка, озеро або ставок. Має ті ж переваги, що й свердловина. Не потребує суттєвих капіталовкладень. Необхідно приділити увагу облаштуванню водозабірного вузла – передбачити фільтрацію від крупних часток, тини та мешканців підводного світу. Зробити його захищеним від вандалізму та надати йому естетичний вигляд.

Колодязь трубного типу. Простими словами це труба, забита в землю на 10-12м. Відбір води здійснюється з поверхневого водоносного шару. Використовувати такий колодязь напряму – не рекомендується. Причина – невеликий дебіт і можливе «зникнення» води влітку. Використовувати трубний колодязь для системи автоматичного поливу газону можна лише в парі з накопичувальною ємністю. Також необхідно передбачити резервне джерело, в якому вода є постійно, на випадок, якщо рівень води в колодязі впаде нижче ніж 9м. Перевагою такого джерела є відносно недорога вартість і «безкоштовність» води.

насосная станция

Дощова вода. Ще один цікавий варіант будівництва системи автоматичного зрошення. Адже, таке джерело має багато вимог щодо його реалізації. Взагалі, систему сбіру дощової води необхідно закладати на етапі початку будівництва двору. Необхідно побудувати великий резервуар для води, бажано в нижній частині ділянки. До цього резервуара необхідно підвести всі зливові канали з дахів . Резервуар має бути розташований під землею. Обов’язковою умовою є наявність зливової каналізації, до якої треба підключити перелив з резервуару. Це робиться на випадок затяжних дощів, колив полив не використовується, і резервуар переповниться. Також до резервуара необхідно під’єднати заповнення з іншого постійного джерела, на випадок затяжної засухи, коли дощова вода в резервуарі вичерпається. Крім усього іншого, при використанні дощової води в системі автоматичного поливу, обов’язковим є наявність потужного фільтраційного вузла, або фільтростанції. Він має складатись як мінімум з двох фільтрів – грубої та тонкої очистки. Останній має мати збільшену площу фільтруючої поверхні. Дуже важливо забезпечити зручний доступ до фільтрів, адже прочищати їх доведеться часто. Враховуючи всі елементи, можна сказати, що таке джерело для зрошувальної системи є найскладнішим. Але його також можна повністю автоматизувати.

Підводячи підсумки, можна відмітити, що системи автоматичного поливу можуть бути дуже різними. Вибирати джерело води для поливної системи ми рекомендуємо за принципом: ніж простіша система – тим легше (і дешевше) її обслуговувати. При цьому необхідно враховувати можливі обмеження і ваші особисті побажання.