Обслуговування автоматичних систем поливу
Як будь-яка інженерна споруда, система автоматичного поливу вимагає нескладного, але регулярного обслуговування. Весь догляд за автоматичною системою поливу зводиться до двох планових заходів на рік.
1. Консервація системи поливу. Після закінчення зрошувального сезону, систему автоматичного поливу потрібно підготувати до «зимівлі». А саме — потрібно захистити елементи системи від морозу. Головною процедурою при консервації системи зрошення є осушення всіх трубопроводів, електромагнітних клапанів і дощувачів. Найпростіший і надійний спосіб — продути систему поливу стисненим повітрям. Це можна зробити за допомогою компресора. Якщо насосна станція розташована на вулиці, потрібно злити воду з насоса, і помістити його в сухе приміщення. Якщо забір води для системи зрошення здійснюється з накопичувальної ємності, яка розташована на поверхні, її потрібно спустошити. Якщо контролер управління поливом розташований на вулиці, його потрібно відключити і помістити в сухе приміщення. Коли потрібно робити консервацію системи автополиву? Це потрібно робити восени, коли газону вже достатньо тієї вологи, яку йому дає природа, і поливати газон додатково вже не потрібно. Але не варто чекати перших заморозків, краще це зробити заздалегідь.
2. Запуск системи автоматичного поливу. Cезон поливу розпочинається з підготовки зрошувальної системи. Потрібно встановити насос, якщо він був демонтований на час зими, прочистити всі фільтри. Якщо в системі поливу передбачений гідроакумулятор, потрібно перевірити тиск повітря в ньому, і, при необхідності докачати його до значення 1.5 бар. Потрібно підключити контролер, виставити поточну дату і час, перевірити правильність програми поливу. Запустити насос і заповнити магістраль водою. Залишити на час під тиском і перевірити магістраль на герметичність. Потім, потрібно включити по черзі всі зони і уважно перевірити роботу кожного дощувача. При необхідності підправити сектор поливу, в разі забруднення — прочистити фільтр дощувача. Коли потрібно запускати систему автоматичного поливу? Це потрібно робити навесні, коли температура повітря вночі вже не опускається до нуля. Але не варто чекати посухи. Краще підготувати зрошувальну систему заздалегідь, навіть якщо ще немає необхідності поливати газон. А з приходом спеки просто перевести контролер управління поливом в стан автоматичної роботи і насолоджуватися роботою системи.
Висновок. Якщо всі процедури з системою автоматичного поливу робити своєчасно і в повному обсязі, то догляд за нею не представляє великої праці і весь сервіс можна здійснювати самостійно. Але якщо ви віддаєте перевагу гарантовано справній роботі системи поливу газону — довіртеся професіоналам і зателефонуйте нам. Ми проведемо весь комплекс сервісних робіт на вищому рівні.